Kredyt samochodowy

Nabywcy naszych samochodów mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych ofert firmowanych przez uznane instytucje finansowe obecne na polskim rynku. Oferujemy również całą gamę produktów przygotowanych przez producentów samochodów we współpracy z największymi instytucjami finansowymi.

Czym są kredyty samochodowe?

 

Kredyt samochodowy to sposób na sfinansowanie zakupu pojazdu i od razu stania się jego właścicielem. W odróżnieniu od kredytu gotówkowego, środki pozyskane z kredytu samochodowego mogą być wydane jedynie na kupno samochodu. Warunki kredytowania są indywidualne dla danego przypadku i uzależnione od oferty danego banku. Kredyt samochodowy można wziąć na samochód używany lub nowy. Najczęstszym wymogiem banku jest jedynie cesja praw z polisy AC – zobowiązuje ubezpieczyciela do wypłaty odszkodowania na rzecz banku.

Przedsiębiorstwa mogą wnioskować o kredyt samochodowy dla firmy. Banki udzielają także tego rodzaju pożyczek osobom fizycznym. Niewątpliwą zaletą tej formy finansowania jest bezpieczeństwo i długi okres spłaty – nawet do kilku lat.

Na co zwracać uwagę, wybierając kredyt samochodowy?

Oferty banków udzielających kredytów samochodowych różnią się od siebie. Decydując się na tę formę finansowania samochodu warto zwrócić uwagę na oprocentowanie kredytu. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) podawana jest zawsze w procentach, dzięki czemu łatwiej jest porównać różne oferty i sprawdzić, który bank posiada najtańszy kredyt samochodowy.
Innymi istotnymi czynnikami są:

  • wysokość prowizji,
  • całkowity koszt kredytu,
  • terminy spłaty i konsekwencje braku spłaty kredytu.

Należy także zwrócić uwagę na wymagane przez bank zabezpieczenie zobowiązania oraz sprawdzić informacje o ubezpieczeniu pojazdu. Najbardziej popularną formą zabezpieczenia auta jest cesja praw z polisy AC, a zatem osoba podejmująca kredyt samochodowy zobligowana jest do zapewnienia polisy autocasco przez cały okres kredytowania samochodu.
Przed wyborem oferty danego banku warto sprawdzić, czy w umowie kredytowej istnieją możliwość i warunki na wcześniejszą spłatę kredytu samochodowego, a dokładnie jaka jest wysokość prowizji banku, gdy całkowita kwota kredytu samochodowego zostanie uiszczona we wcześniejszym terminie.

Co wpływa na koszty kredytu samochodowego?

Na całkowity koszt kredytu samochodowego wpływa wiele istotnych czynników. Warto je wcześniej przeanalizować, aby zobowiązanie okazało się korzystne. Należy zwrócić uwagę na:

  • rocznik samochodu – starszy wiek auta to wyższe koszty kredytu,
  • wkład własny klienta – wniesienie wysokiego wkładu obniża kwotę zobowiązania, a co za tym idzie – zmniejsza raty miesięczne, a zatem także koszty pożyczki,
  • okres kredytowania – jeśli kredyt samochodowy rozbity jest na więcej rat, wydłuża się jego spłata, a odsetki stają się wyższe,

Naszych klientów obsługujemy kompleksowo – od oferty do odbioru auta. Nie tylko pomagamy w formalnościach związanych z wnioskiem o finansowanie i podpisaniem umowy, ale także podczas jej trwania klient zawsze może na nas liczyć. Nasi klienci mogą skorzystać z rat balonowych, specjalnego kredytu dla marynarzy i maksymalnego okresu kredytowania do 84 miesięcy.
Serdecznie zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi handlowcami, którzy z największa przyjemnością pomogą Państwu dobrać najlepszy wariant kredytu samochodowego na zakup nowego samochodu.

Leasing samochodowy

Leasing samochodowy jest jedną z najkorzystniejszych form finansowania pojazdów. Dostępny jest zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Nabywcy naszych samochodów mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych ofert firmowanych przez uznane instytucje finansowe obecne na polskim rynku. Oferujemy również całą gamę produktów przygotowanych przez producentów samochodów we współpracy z największymi instytucjami finansowymi.

Leasing samochodowy – jak to działa?

Leasing samochodu różni się od kredytu tym, że leasing jest właścicielem pojazdu przez okres trwania leasingu, a klient jedynie użytkownikiem. Posiada on 3 formy:

  • leasing operacyjny – zbliżony do zasad najmu lub dzierżawy, to firma leasingowa pozostaje właścicielem samochodu, który stanowi przedmiot leasingu; leasingobiorca/ przedsiębiorca może uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu pierwszą wpłatę i raty leasingowe; dodatkowo istnieje możliwość wykupu auta przy wpłacie kwoty po zakończeniu czasu trwania umowy leasingowej,
  • leasing finansowy – przypomina nieco kredyt samochodowy, auto od razu należy do majątku leasingobiorcy, dzięki czemu może on dokonywać odpisów amortyzacyjnych, a także uwzględniać odsetki od rat,
  • leasing konsumencki – przeznaczony dla klientów indywidualnych.

Leasing samochodu jest możliwy zarówno w sytuacji, gdy auto jest używane, jak i nowe. Może to być leasing samochodu osobowego, ale także dostawczego. Aby przystąpić do tej formy finansowania zakupu pojazdu, należy złożyć wniosek leasingowy.

Dla kogo przeznaczony jest leasing samochodu?

Leasing samochodu dostępny jest dla każdego. Mogą się na niego zdecydować klienci indywidualni i przedsiębiorcy. Korzystają oni jedynie z odmiennych ofert leasingowych – leasingu konsumenckiego i leasingu operacyjnego. Przed podpisaniem umowy leasingu firma go udzielająca ma za zadanie sprawdzić wiarygodność klienta – m.in. jego zdolność kredytową. Jeśli leasingobiorca przejdzie pomyślnie procedury oceny, może otrzymać leasing na wybrane auto. Warto zaznaczyć, że leasing samochodowy ma mniejsze wymagania niż kredyt na samochód.

Auto w leasingu – plusy i minusy

Leasing samochodu polega na zakupie wybranego przez klienta samochodu przez instytucję finansową. Z jednej strony to ona realizuje płatność zakupu i jest właścicielem auta, z drugiej zaś na co dzień używa go leasingobiorca, a w zamian opłaca miesięczne faktury użyczenia auta. Taka forma finansowania ma swoje plusy i minusy.
Przedsiębiorcy chętnie korzystają z leasingu operacyjnego, gdyż po otrzymaniu faktury właściciel firmy może odliczyć VAT, a resztę kwoty zaliczyć w koszt prowadzenia działalności gospodarczej. To samo może zrobić z opłatą wstępną, opłatami manipulacyjnymi i prowizjami. Kolejną zaletą tej formy finansowania jest fakt, że nie obciąża ona zdolności kredytowej leasingobiorcy.
Minusem leasingu samochodu jest fakt, że to instytucja finansowa jest właścicielem pojazdu, a więc to ona decyduje o warunkach jego użytkowania. W przypadku nieszczęśliwego wypadku lub kradzieży samochodu leasingobiorca nadal jest zobowiązany do zapłaty rat leasingu wynikających z umowy, gdyż ubezpieczenie nie zawsze pokrywa je w całości. Aby zabezpieczyć się przed taką sytuacją warto skorzystać z ubezpieczenia GAP. Leasing to także ograniczenia w swobodzie dysponowania autem. Wszelkie zmiany, modyfikacje czy wyjazdy zagraniczne wymagają zgody leasingodawcy.
Nabywcy samochodów w Auto-mobil mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych ofert firmowanych przez uznane instytucje finansowe obecne na polskim rynku. Leasing samochodowy jest bardzo popularną formą finansowania samochodu. Naszym klientom pomagamy na każdym etapie współpracy z leasingodawcą – przesyłamy wymagane dokumenty, wyjaśniamy bieżące problemy. Ponadto mogą oni liczyć na bardzo korzystne oferty, które uwzględniają:

  • opłatę wstępna już od 0 zł,
  • okres do 84 m,
  • stałe oprocentowanie,
  • leasingi promocyjne.
Skontaktuj się

Poradzimy w kwestii zakupu samochodu oraz serwisu!

    Polisa samochodowa