godło automobil

Ubezpieczenia

Korzystne ubezpieczenia dla zmotoryzowanych

Ubezpieczenie z Automobil

Auto-Mobil oferuje szeroką gamę ubezpieczeń na każdą okazję:

 • komunikacyjnych
 • turystycznych
 • majątkowych

Posiadamy pełną ofertę czołowych ubezpieczycieli:

Zapraszamy do skorzystania ze specjalnych pakietów dealerskich, które wyróżniają się atrakcyjnymi warunkami ubezpieczenia:
 • bez udziału własnego w szkodach
 • szkody likwidowane już od 1zł
 • Assistance bez limitu kilometrów
 • pojazd zastępczy do 3, 7, 14, 21 dni
 • ubezpieczenie Autoszyby

Ubezpieczenia samochodowe

Właściciele pojazdów mechanicznych mają obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC w polskim biurze ubezpieczycieli. Jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które gwarantuje wypłatę rekompensaty osobom poszkodowanym w razie spowodowania wypadku przez posiadaczy pojazdów.

Co to jest ubezpieczenie OC samochodu?

W przypadku dojścia do stłuczki ubezpieczenie samochodu gwarantuje obu stronom wypadku ochronę. Osobie poszkodowanej wypłacana jest przez ubezpieczyciela stosowna rekompensata. Natomiast właściciel ubezpieczonego samochodu również korzysta na posiadaniu polisy OC. Chroni ona jego majątek, gdyż w sytuacji spowodowania szkód, odszkodowanie wypłaca towarzystwo ubezpieczeniowe.
Posiadanie ubezpieczenia samochodu jest obowiązkiem, który narzuca ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Od momentu zawarcia umowy i opłacenia wysokości składki ubezpieczeniowej, ubezpieczyciel przyjmuje odpowiedzialność finansową. Co ważne ubezpieczenie auta jest przypisane do samochodu, a nie jego właściciela. Zatem w sytuacji wywołania szkody, niezależnie od tego, kto siedział za kierownicą samochodu, odszkodowanie wypłacone zostanie z polisy OC pojazdu mechanicznego, które ją wywołało.

Ubezpieczenie OC – kiedy się przydaje?

Ubezpieczenie pojazdu kojarzy się głównie z zabezpieczeniem w razie powstania wypadku. Jednak jego zakres ochrony jest dużo szerszy. Podsumowując, polisy OC obejmują szkody powstałe w sytuacjach:

 • potrącenia pieszego, rowerzysty lub motocyklisty,
 • potrącenia zwierzęcia,
 • stłuczki, kolizji z innym pojazdem – zarówno w trakcie jazdy, jak i podczas postoju
 • uderzenia w ogrodzenie, budynek lub innego typu obiekt publiczny,
 • garażowania auta,
 • w momencie wsiadania i wysiadania z samochodu,
 • podczas załadunku i wyładunku.

Ubezpieczenie samochodu przydaje się zatem, gdy spowodowane zostały szkody majątkowe i osobowe. Odszkodowanie z tego tytułu pokryje także inne koszty związane z wypadkiem, takie jak wynajęcia samochodu zastępczego, holowanie niesprawnego pojazdu, koszt płatnego parkingu, na którym pozostawiono uszkodzone auto, koszt badania technicznego po jego naprawie, koszty akcji ratunkowej, posprzątania miejsca zdarzenia oraz noclegu osób poszkodowanych, jeśli wymagała tego sytuacja.
Osoba posiadająca polisę OC może bezpiecznie poruszać się także poza granicami swojego kraju. Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu jest bowiem ważne w aż 36 państwach. Obejmuje zdarzenia, które miały miejsce w całej Unii Europejskiej, a także w Wielkiej Brytanii, Islandii, Norwegii, Szwajcarii, Andorze, Serbii, czy też Czarnogórze.

Jak wybrać ubezpieczenie auta?

Wybierając ubezpieczenie samochodu OC pierwszym krokiem powinno być porównanie wielu ofert różnych ubezpieczycieli. W Auto-Mobil posiadamy szeroki wachlarz firm ubezpieczeniowych, co pozwala nam dopasować ofertę do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Nie uznajemy udziałów własnych w szkodach, franszyz integralnych, które nie pozwalają na naprawienie szkód. Oferujemy pełne ubezpieczenia.

Kończy Ci się polisa?

Wypełnij poniższy formularz, a niedługo się z Tobą skontaktujemy w sprawie Twojej polisy.

Skontaktuj się

Poradzimy w kwestii zakupu samochodu oraz serwisu!

  Polisa samochodowa