godło automobil

Ram 1500 – pickup marzenie w Auto-Mobil!

18 października 2022

Ram 1500 – pickup marzenie w Auto-Mobil!

Kto nie wsiadł nigdy do amerykańskiego pick-upa, nie wie, czym jest prawdziwy pick-up. Ram 1500 to klasyk i równocześnie symbol tego typu nadwozia. Co uczyniło Rama tak wyjątkowym i dlaczego warto umówić się chociaż na jazdę testową, by zrozumieć, w czym rzecz?

Ram 1500 – dlaczego ten model jest warty uwagi?

Ram 1500 plasuje się na drugim miejscu na liście najlepiej sprzedających się aut w USA – nie tylko segmentu pick-upów, lecz wszystkich rodzajów samochodów. To wszechstronny pojazd, który sprawdzi się również w zadaniach specjalnych. Idealnie łączy w sobie funkcję samochodu rodzinnego, roboczego i limuzyny, nie czyniąc tego na drodze kompromisu.

Ram 1500 nie jest typowym pick-upem, który możemy spotkać na europejskich drogach. Jest dużo większych rozmiarów, oferuje potężniejszy silnik, a jego przestronne, wysoko funkcjonalne i luksusowe wnętrze klasy premium pozwala na jazdę w niezwykle komfortowych warunkach. Nic dziwnego więc, że samochód cieszy się stale rosnącą popularnością – także na polskim rynku.

Ram 1500 – dane techniczne

Wszystkie generacje Dodge Ram oraz Ram (która od 2010 roku jest osobną marką) cechuje długość wynosząca prawie 6 metrów oraz charakterystyczny, masywny przód pojazdu wywodzący się z konstrukcji pojazdów ciężarowych. Auto takich rozmiarów wzbudza respekt na drodze, trzeba jednak rozwagi, by wiedzieć, jak nim kierować – zwłaszcza, że oferuje również potężny silnik.

Najnowsza, piąta edycja Ram 1500 wyposażona została w benzynowy silnik HEMI V8 o pojemności 5,7 litrów, co pozwala na osiągnięcie prędkości do 200 km/h. Ten rodzaj silników cechuje ciekawy system MDS (skrót od Multi Displacement System). Służy do automatycznej dezaktywacji pracy cylindrów, co pozwala na odłączenie połowy z nich przy jeździe ze stałą prędkością. Dzięki temu benzyna zużywana jest dużo wolniej.

Ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów Torque Flite, napęd 4×4 oraz pneumatyczne zawieszenie dają maksymalny komfort z jazdy – nawet pomimo dużych gabarytów pojazdu. Korzystanie z auta dodatkowo ułatwia możliwość elektrycznego regulowania położenia pedałów, a także wyposażenie w kamery.

Niezwykle przestronne i luksusowe wnętrze gwarantuje pełen komfort nawet podczas najdłuższych podróży. Wszystkie 5 siedzeń jest podgrzewanych/wentylowanych i zapewnia wystarczającą ilość miejsca na nogi. Konsola środkowa dzieląca przednie siedzenia jest zbliżona rozmiarami do bagażnika miejskiego samochodu – spokojnie pomieści laptopy, torbę czy duże butelki na wodę.

Mnogość udogodnień, takich jak ogromny 12” wyświetlacz pełniący rolę centrum dowodzenia i informacji, a także liczne schowki, gniazda USB oraz uchwyty na kubki jeszcze bardziej podnoszą funkcjonalność wnętrza Rama 1500.

Nie mogło zabraknąć również dbałości producenta o estetykę – skórzane wykończenia i drewniane elementy jeszcze bardziej umilają podróż i kontakt z autem.
Całość dopełnia wyciszenie kabiny za pomocą nowoczesnego systemu wygłuszania wnętrza ANC (Active Noise Cancellation). Polega na emitowaniu fal o przeciwnej częstotliwości do tych, które pochodzą z silnika, co skutkuje wzajemnym się ich znoszeniem.

Samochody osobowe marki Ram dostępne nie tylko na amerykańskim rynku

Pomimo iż kultowy amerykański pick-up Dodge miał swój debiut ponad 40 lat temu, dopiero niedawno trafił na polski rynek. Jesteśmy jednym z nielicznych autoryzowanych dealerów Dodge oraz Ram w Polsce, a w naszych salonach w Gdyni i Wejherowie dostępna jest szeroka oferta różnych modeli marki – w tym oczywiście Ram 1500.

Zapraszamy na jazdę testową – o szczegóły oferty zapytaj u naszego przedstawiciela!

Powrót do bloga
Skontaktuj się

Poradzimy w kwestii zakupu samochodu oraz serwisu!

    Polisa samochodowa